9. 12. 2017 | Zaujímavosti

Nová bytovka Na Kopánke je ako z filmu o budúcnosti

Predstavte si toto. Prichádzate domov z práce a vo vašom byte je vďaka modernej technológii presne taká teplota, akú máte radi. V miestnosti by ste však márne hľadali radiátory alebo klimatizáciu. Jediné, čo v nej uvidíte, je malé ovládacie zariadenie na stene.

Na takúto technológiu budúcnosti sa rozhodli vsadiť investori projektu Na Kopánke, ktorý vo veľmi zaujímavej časti Trnavy poskytne bývanie v tridsiatich troch nových bytoch. Technológia sa volá stropné vykurovanie a chladenie prostredníctvom plynového čerpadla a tento názov o sebe prezrádza všetko podstatné.

Ekologické a zdravé
Systém je vďaka svojim kvalitám trendom budúcnosti! Žiadne radiátory a žiadne klimatizácie, ohrievanie a ochladzovanie priestoru šikovne vykonávajú malé rúrky ukryté pozdĺž celého stropu miestnosti. Veľmi rýchlo nimi prúdi voda a jej teplotu zohrieva alebo ochladzuje tepelné čerpadlo tak, ako práve potrebuje. V zime vodu v rúrkach ohreje a teplo z nich sa šíri do celej miestnosti, v lete ju ochladí a v byte tak nie je horúčava. Takýto systém jednak znižuje náklady na energiu, a čo je ešte dôležitejšie, obmedzí zdravotné problémy ľudí, ktorí v nehnuteľnosti bývajú. Pretože na rozdiel od tepla z radiátorov a chladu z klímy, tento systém zohľadňuje aj sálanie ľudského tela a prispôsobuje sa potrebám konkrétneho človeka.

Dobijú si elektromobil
Stropné ohrievanie a ochladzovanie však nie je jediným žolíkom bytového domu Na Kopánke. Priamo pri bytovke budú stáť dobíjacie stanice na elektromobily, ktoré sa ako alternatívna ekologická doprava konečne začínajú skloňovať aj v našich končinách. A tak si obyvatelia budú môcť komfortne dobiť pred cestou svoj elektromobil priamo doma. Navyše, ľudia z tohto bytového komplexu budú môcť využívať aj elektrické autá, bicykle a kolobežky pripravené priamo pre nich. Zarezervujú si ich cez svoj mobil a nechajú sa na nich odviezť do mesta. No takmer ako v sci-fi filme, čo poviete? J

Malými rúrkami prúdi voda, podľa obdobia roka  zohrieva je buď teplá alebo studená.

Pohľad na bytový dom pri západe slnka. Nepôjde o masovú záležitosť, budova má len tri poschodia.

@reklamný článok

Odporúčané články

10. 30. 2018 | Čo je nové?

Posledná šanca ušetriť tisíce za byt

Jediný bytový dom na Kopánke ešte len vyrastá zo základov, a polovica bytov už našla svojich majiteľov. Doteraz ich investor predával za skutočne výhodné uvádzacie ceny. Poslednú možnosť využiť výhodnú kúpu majú záujemcovia už len do konca októbra 2018. Dvadsaťtri majiteľov ušetrilo pri kúpe bytu v Rezidencii Na Kopánke skutočne pekné peniaze. Predaj v jedinom bytovom dome… Čítať viac »


Viac info
10. 11. 2018 | Čo je nové?

Bývať na Kopánke, ale nie v dome.

Radí Slavomír Tuleja z realitnej kancelárie Riešime bývanie. Minulý týždeň sa za mnou prišiel o bývaní poradiť muž s priateľkou, približne tridsiatnici. V našom rozhovore odznievalo najčastejšie slovo lokalita. Títo mladí ľudia kladú veľkú váhu práve na miesto ich budúceho domova. Majú jasno v tom, že ním bude Kopánka. Nie je to prvýkrát, keď som kopánčanov počul hovoriť o tom, že z tejto… Čítať viac »


Viac info
06. 12. 2018 | Čo je nové?

Na Kopánke je ako z filmu o budúcnosti

Vo vašom byte je vďaka modernej technológii presne taká teplota, akú máte radi. V miestnosti by ste však márne hľadali radiátory alebo klimatizáciu. Jediné, čo v nej uvidíte, je malé ovládacie zariadenie na stene.


Viac info

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o viac informácií o projekte NA KOPÁNKE alebo priamo o kúpu bytu/priestoru, zanechajte nám Vaše kontaktné údaje a my Vás budeme kontaktovať.