9. 12. 2017 | Zaujímavosti

Nová bytovka Na Kopánke je ako z filmu o budúcnosti

Predstavte si toto. Prichádzate domov z práce a vo vašom byte je vďaka modernej technológii presne taká teplota, akú máte radi. V miestnosti by ste však márne hľadali radiátory alebo klimatizáciu. Jediné, čo v nej uvidíte, je malé ovládacie zariadenie na stene.

Na takúto technológiu budúcnosti sa rozhodli vsadiť investori projektu Na Kopánke, ktorý vo veľmi zaujímavej časti Trnavy poskytne bývanie v tridsiatich troch nových bytoch. Technológia sa volá stropné vykurovanie a chladenie prostredníctvom plynového čerpadla a tento názov o sebe prezrádza všetko podstatné.

Ekologické a zdravé
Systém je vďaka svojim kvalitám trendom budúcnosti! Žiadne radiátory a žiadne klimatizácie, ohrievanie a ochladzovanie priestoru šikovne vykonávajú malé rúrky ukryté pozdĺž celého stropu miestnosti. Veľmi rýchlo nimi prúdi voda a jej teplotu zohrieva alebo ochladzuje tepelné čerpadlo tak, ako práve potrebuje. V zime vodu v rúrkach ohreje a teplo z nich sa šíri do celej miestnosti, v lete ju ochladí a v byte tak nie je horúčava. Takýto systém jednak znižuje náklady na energiu, a čo je ešte dôležitejšie, obmedzí zdravotné problémy ľudí, ktorí v nehnuteľnosti bývajú. Pretože na rozdiel od tepla z radiátorov a chladu z klímy, tento systém zohľadňuje aj sálanie ľudského tela a prispôsobuje sa potrebám konkrétneho človeka.

Dobijú si elektromobil
Stropné ohrievanie a ochladzovanie však nie je jediným žolíkom bytového domu Na Kopánke. Priamo pri bytovke budú stáť dobíjacie stanice na elektromobily, ktoré sa ako alternatívna ekologická doprava konečne začínajú skloňovať aj v našich končinách. A tak si obyvatelia budú môcť komfortne dobiť pred cestou svoj elektromobil priamo doma. Navyše, ľudia z tohto bytového komplexu budú môcť využívať aj elektrické autá, bicykle a kolobežky pripravené priamo pre nich. Zarezervujú si ich cez svoj mobil a nechajú sa na nich odviezť do mesta. No takmer ako v sci-fi filme, čo poviete? J

Malými rúrkami prúdi voda, podľa obdobia roka  zohrieva je buď teplá alebo studená.

Pohľad na bytový dom pri západe slnka. Nepôjde o masovú záležitosť, budova má len tri poschodia.

@reklamný článok

Odporúčané články

10. 11. 2018 | Čo je nové?

Bývať na Kopánke, ale nie v dome.

Radí Slavomír Tuleja z realitnej kancelárie Riešime bývanie. Minulý týždeň sa za mnou prišiel o bývaní poradiť muž s priateľkou, približne tridsiatnici. V našom rozhovore odznievalo najčastejšie slovo lokalita. Títo mladí ľudia kladú veľkú váhu práve na miesto ich budúceho domova. Majú jasno v tom, že ním bude Kopánka. Nie je to prvýkrát, keď som kopánčanov počul hovoriť o tom, že z tejto… Čítať viac »


Viac info
06. 12. 2018 | Čo je nové?

Na Kopánke je ako z filmu o budúcnosti

Vo vašom byte je vďaka modernej technológii presne taká teplota, akú máte radi. V miestnosti by ste však márne hľadali radiátory alebo klimatizáciu. Jediné, čo v nej uvidíte, je malé ovládacie zariadenie na stene.


Viac info
12. 9. 2017 | Zaujímavosti

Na Kopánke je ako z filmu o budúcnosti

Vo vašom byte je vďaka modernej technológii presne taká teplota, akú máte radi. V miestnosti by ste však márne hľadali radiátory alebo klimatizáciu. Jediné, čo v nej uvidíte, je malé ovládacie zariadenie na stene.


Viac info

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o viac informácií o projekte NA KOPÁNKE alebo priamo o kúpu bytu/priestoru, zanechajte nám Vaše kontaktné údaje a my Vás budeme kontaktovať.